0532 384 77 07     0532 384 77 07
info@asistanonline.com     Talep Formu
0532 384 77 07     0532 384 77 07 7/24     info@asistanonline.com     Servis Talep Formu
Online Asistan! - 0532 384 77 07

Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri

05 Ocak 2018     202 Görüntüleme

Lavabo Tıkanıklığı Açma ve gider açma ile ilgili detaylı bilgi ve teknik önerileri sayfamızda yayınlanan blog yazımızda bulabilirsiniz.

Lavabo giderleri zamanla tıkanabilirler. Tıkanmaya birçok şey sebep olur. Örneğin lavaboya bol miktarda yağ dökülmüş olması zamanla yağın gider borusuna yapışıp tıkanmaya neden olması gibi. Bu sebeple lavabolar amaçları dışında kullanılmamalı ve yabancı nesneler atılmamalıdır.

Karbonat ve Sirke Yardımıyla Lavabo Açma Yöntemi

Öncelikle karbonat ve sirkenin eşit miktarlarda olması önemlidir. Bu sebeple ölçekleri eşit tutacak şekilde karbonat ve sirkenizi hazırlayın. Üzüm veya elma sirkesi olması durumu değiştirmeyecektir. Lavabonuza önce karbonatı dökün, ardından sirkeyi de boşaltın. Yarım saat boyunca sirke ve karbonatın tepkimeye girmesini bekleyin. Yarım saat sonunda bir litre ölçüsünde kaynar suyu lavabonuza dökün. Basit tıkanıkları bu şekilde açabilirsiniz.

Pompa Yardımıyla Lavabo Açma

Gideri tıkanan lavaboları açmanın en geleneksel ve eski metodudur. Öncelikle pompa lavabo giderini tamamen kapatacak şekilde lavaboya yerleştirilir. Yerleştirilen pompayla birlikte pompalama işlemi yapılır. Tabii bu yöntemle birlikte lavabo açılabileceği gibi, tıkanıklığa neden olan nesnelerin daha ileriye ittirilmesi sonucu sorun da büyüyebilir. Bu sebeple bir su tesisatçısı çağırarak lavabonun açılmasını talep etmek daha doğru olacaktır.

Aska veya Lavabo Açma Teli Yardımıyla Lavabo Açma

Askıyı dümdüz hale getirip, ucunu kanca olacak şekilde çevirin. Boruya ulaşacak şekilde lavabo çıkışından içeriye doğru sokun. Özellikle yakın bölgedeki tıkanmalar bu şekilde kancaya takılı kalacaktır. Çekme işleminizle birlikte lavabonuz açılacaktır. Lavabo açma teli de aynı işlevi görmekte ve aynı yöntemle kullanılmaktadır.

Kostik veya Lavabo Açıcı Yardımıyla Lavabo Açma

Öncelikle bu işlem öncesinde korunmanızı tamamen sağlamanız gerekir. Eldiven, bone gibi ekipmanlarınızı giyerek işlemi yapabilirsiniz. Kostik kullanacaksanız bir tencere kaynar suya ekleyin ve karıştırın. Kostiğin buharı size zarar vereceği için solumayın. Lavabonuza dökün ve açılmasını bekleyin. Eğer lavabo açıcı kullanıyorsanız, lavaboya dökme işleminden sonra kaynar su takviyesi yapın. Bu işlemlerle de lavabonuz açılmıyorsa su tesisatçısı arayarak çözüm arayabilirsiniz.İletişim

Haftanın 7 günü bizleri arayabilir, teknik destek taleplerinizi Asistan Online bünyesinde bulunan çalışanlara iletebilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numaramız;  

Su Kaçağı Tespiti

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Mutfak Gideri Açma

Klozet Tamiri ve Musluk Tamiri

Temiz Su Tesisat İşleri

Pis Su Tesisat İşleri

Sıcak Su Tesisat İşleri

Soğuk Su Tesisatı İşleri

Yağmur Suyu Tesisat İşleri

Gider Borusu Tesisatı Montajı ve Tamir İşleri

Musluk ve Batarya Montaj İşleri

Duş Başlığı Montaj İşleri

Su Kollektörü Montajı ve Tamir İşleri

Lavabo Montajı ve Tesisatı Tamir İşleri

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşleri

Lavabo Musluk ve Lavabo Batarya Montaj İşleri

Lavabo Pis Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Temiz Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Sifon Tıkanıklığı Açma İşleri

Sifon Montajı ve Sifon Tamir İşleri

Duşakabin Montajı ve Duşakabin Tamir İşleri

Musluk Değiştirme ve Musluk Tamir İşleri

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱