0532 384 77 07     0532 384 77 07
info@asistanonline.com     Talep Formu
0532 384 77 07     0532 384 77 07 7/24     info@asistanonline.com     Servis Talep Formu
Online Asistan! - 0532 384 77 07

Merkezi Sistem Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

05 Ocak 2018     255 Görüntüleme

Merkezi Sistem Kalorifer Petek Temizliği ile ilgili teknik bilgiler ve merkezi sistem kalorifer petek temizliği ile ilgili detaylar bu sayfada listelenmektedir.

Merkezi ısı sistemi tüm binayı ilgilendirdiği için temizliği yapılmadan önce tüm bina sakinlerine uyarı yapılmalıdır. Merkezi ısı sisteminin temizliği uzman tesisatçılar tarafından yapılabilmektedir. Bireysel çözüm veya uzman olmayan kişilere yaptırtılan merkezi ısı sistemi temizliği daha büyük maliyetlere sebep olabilmektedir. Bu sebeple temizlik yapacağınızda mutlaka profesyonel su tesisatçısı veya doğalgaz tesisatçısını çağırmayı unutmayın.

Merkezi Sistem Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Önce kazan dairesinde bulunan kazan temizliğiyle merkezi sistem kalorifer petek temizliğine başlanır. Kazandan başlanmasının ana sebebi tüm binayı gezen suyun yine kazana dönmesi ve kirin, pasın burada birikmesinden dolayıdır. Tabii bütün kir kazana gelmez, radyatörlerde de kir ve tortu kalır. Herhangi bir radyatör söküm işlemi gerçekleştirilmez. Tüm işlem kazan dairesinde yapılır. Eğer daireler de petek temizliği yapacaklarsa ana kolondaki bağlantıyı kapatarak bunu gerçekleştirebilirler. Su tesisatçısı yardımıyla ana giriş kapatılır ve daire içerisinde kalan su boşaltılır. Kimyasal takviyelerle peteğin içerisindeki kir, çamur ve tortular sökülür. Merkezi sistem temizliği ve bakımı ortalam iki gün sürebilmektedir. O sebeple bu temizliğin kışın değil, özellikle havaların soğuk olmadığı bir döneme getirilmesi önemlidir. Radyatörlerin temizlenmesi için mutlaka bir uzman çağırılmalıdır. Petek temizleme makinasının basıncı karşısında peteklerin içerisindeki hiçbir tortu direnemez. Kimyasallarla birlikte de tam temizlik uygulanır. Dilenirse radyatörlerin dış temizliği de yapılarak tertemiz bir şekilde kış ayına hazırlanılabilir.

Merkezi Sistem Kalorifer Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

En başlıca faydası her zaman enerji tasarrufudur. Çünkü hem ısınma hem de enerji harcama yönünden kirlenen ve çalışma verimi düşen sistemler temizlik ile birlikte verim artışına sahne olurlar. Şebeke suyundaki kireçten ötürü kalorifer içlerinde de bir tabaka oluşur. Bu suyun akışını yavaşlatır, temizlik sonrasında su daha rahat iletim sağlar. Herhangi bir çatlak veya sızıntıyı da bu temizlik sırasında keşfedebilir ve onarımını sağlayabilirsiniz.İletişim

Haftanın 7 günü bizleri arayabilir, teknik destek taleplerinizi Asistan Online bünyesinde bulunan çalışanlara iletebilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numaramız;  

Su Kaçağı Tespiti

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Mutfak Gideri Açma

Klozet Tamiri ve Musluk Tamiri

Temiz Su Tesisat İşleri

Pis Su Tesisat İşleri

Sıcak Su Tesisat İşleri

Soğuk Su Tesisatı İşleri

Yağmur Suyu Tesisat İşleri

Gider Borusu Tesisatı Montajı ve Tamir İşleri

Musluk ve Batarya Montaj İşleri

Duş Başlığı Montaj İşleri

Su Kollektörü Montajı ve Tamir İşleri

Lavabo Montajı ve Tesisatı Tamir İşleri

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşleri

Lavabo Musluk ve Lavabo Batarya Montaj İşleri

Lavabo Pis Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Temiz Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Sifon Tıkanıklığı Açma İşleri

Sifon Montajı ve Sifon Tamir İşleri

Duşakabin Montajı ve Duşakabin Tamir İşleri

Musluk Değiştirme ve Musluk Tamir İşleri

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱