0532 384 77 07     0532 384 77 07
info@asistanonline.com     Talep Formu
0532 384 77 07     0532 384 77 07 7/24     info@asistanonline.com     Servis Talep Formu
Online Asistan! - 0532 384 77 07

Yerden Isıtma

05 Ocak 2018     235 Görüntüleme

Yerden ısıtma bir diğer tabiri ile alttan ısıtma ya da zeminden ısıtma ile ilgili teknik bilgilerin yer aldığı sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Kolektör adı verilen sıcak ve soğuk suyun bulunduğu bölümlerle yerden ısıtma sistemi oluşturulur. Doğal olarak yerden ısıtma sistemlerinde petek bulunmamaktadır. Boruların içerisinde de hava bulunmayan yerden ısıtma sistemlerinde hava kolektörlerde bulunur.

Yerden Isıtma Kullanım Önerileri ve Deneyimler

Bu problemleri ikiye ayırmak daha doğru olacaktır. Birincisi kullanıma bağlı oluşabilecek problemler, ikincisi de uygulamayı yapan şirketin malzemeden çalması veya kötü işçilik kullanması diyebiliriz. Yerden ısıtma sistemleri öncesinde inceleme şarttır. Dairenin hangi ısıya ulaşması hedefleniyorsa ona göre yerden ısıtma sistemi uygulanır. Yerden ısıtma sistemi borularla sağlandığı için boruların az koyulması sonucunda ısıtma problemi ortaya çıkmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz malzemeden çalma olayı da bu şekilde gerçekleşmektedir. Zemin döşemesine göre de boru kullanımı farklılık gösterebilmektedir.

Dairenizin borusuyla uyumsuz bir yerden ısıtma borusu ısıtma yönünden yetersiz kalabilir. Zeminin parke, fayans gibi özellikleri dikkate alınmalı ve bu şekilde uygulama yapılmalıdır. Yerden ısıtmanın en büyük problemi de boruların tıkanmasıdır. Bu yerden ısıtmayla tam alakalı olmasa da suyun sıcaklığının yüksek tutulmamasından dolayı ortaya çıkar. 50 dereceyi bulmayan su nedeniyle yerden ısıtma boruları içerisinde zamanla bakteri oluşumu başlar. Bakteriler arttıkça borunun belirli yerlerinde birikerek tıkanmaya sebebiyet verirler. Bu ve bunun gibi durumlarda su tesisatçısını veya doğalgaz tesisatçısını arayarak temizlik talep edebilir, bakterilerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Genellikle temizlik sonunda bakterilerle birlikte bir sürü çamur da borularınızdan akıp gidecektir. Özellikle koruyucu kimyasal kullanan firmaları seçmeyi ihmal etmeyin. Temizlik aşamasında kullanacağı kimyasal ilaçlarla birlikte önünüzdeki üç sene boyunca borularda bakteri oluşumunu engelleyebilirler. Profesyonel tesisatçılar hem temizlik işlemini yaparlar hem de borularda çatlak varsa bunu onarırlar. Şebeke suyundan ötürü kireçlenen boruların kirecini de temizleyerek ısınızın artmasına sebep olurlar.

Yerden ısıtma teknolojileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizleri yan tarafta yer alan telefon numaraları aracılığı ile haftanın 7 günü arayabilirsiniz.

Yerden ısıtma teknolojileri ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve konu ile ilgili içeriklerimize aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtma Teknolojisinde Hava Nasıl Alınır?: https://www.asistanonline.com/yerden-isitma-havasi-nasil-alinir.html

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?: https://www.asistanonline.com/yerden-isitma-sisteminin-avantajlari-nelerdir.htmlİletişim

Haftanın 7 günü bizleri arayabilir, teknik destek taleplerinizi Asistan Online bünyesinde bulunan çalışanlara iletebilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numaramız;  

Su Kaçağı Tespiti

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Mutfak Gideri Açma

Klozet Tamiri ve Musluk Tamiri

Temiz Su Tesisat İşleri

Pis Su Tesisat İşleri

Sıcak Su Tesisat İşleri

Soğuk Su Tesisatı İşleri

Yağmur Suyu Tesisat İşleri

Gider Borusu Tesisatı Montajı ve Tamir İşleri

Musluk ve Batarya Montaj İşleri

Duş Başlığı Montaj İşleri

Su Kollektörü Montajı ve Tamir İşleri

Lavabo Montajı ve Tesisatı Tamir İşleri

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşleri

Lavabo Musluk ve Lavabo Batarya Montaj İşleri

Lavabo Pis Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Temiz Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Sifon Tıkanıklığı Açma İşleri

Sifon Montajı ve Sifon Tamir İşleri

Duşakabin Montajı ve Duşakabin Tamir İşleri

Musluk Değiştirme ve Musluk Tamir İşleri

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱