0532 384 77 07     0532 384 77 07
info@asistanonline.com     Talep Formu
0532 384 77 07     0532 384 77 07 7/24     info@asistanonline.com     Servis Talep Formu
Online Asistan! - 0532 384 77 07

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

05 Ocak 2018     205 Görüntüleme

Yerden Isıtma sisteminin avantajları, alttan ısıtma yani tabandan ısıtma ve zeminden ısıtma teknolojisinin kullanımı ve kullanım alanları bu sayfada listelenmektedir. Yerden ısıtma sistemi kolektörler yardımıyla yapılan bir ısıtma sistemidir. Radyatör bulunmaz. Kolektörlerin ısı ayarı doğru yapıldığı sürece tüm eviniz aynı sıcaklığa sahip olur.

Yerden Isıtma Sisteminin Avantajları Nelerdir?

Yerden ısıtmanın en önemli avantajlarından biri tüm sistemlere uyumlu olmasıdır. Sadece doğalgaz, kömür değil güneş enerjisi, rüzgar enerjisi ve bilumum enerji sistemleriyle birlikte çalışabilir. Radyatörlü evlerde ortaya çıkan perdelerin is tutma mevzusu yerden ısıtmada yoktur. Perdelerin is tutmasının ana sebebi radyatörlerin tozları yakmasından kaynaklanır. Yerden ısıtma sistemlerinde toz yakılmaz. Binanızdaki ısı yalıtımı doğru ve profesyonel bir şekilde yapılmışsa yerden ısıtma yöntemi en ekonomik ısıtma sistemidir. Hem eviniz daha kaliteli bir şekilde ısınır hem de paranız cebinizde kalır. Özellikle ev hanımlarının ana dertlerinden biri de eşya düzenleridir. Yerden ısıtma sistemlerinde radyatör bulunmadığı için tüm eşyalarınızı dilediğiniz gibi yerleştirebilir, peteği engellemesin kaygısından uzak durabilirsiniz. Hem ısıyı engellemesi hem de alanı daraltması sebebiyle mobilyalarınızı nereye koyacağınızı düşünmekten yorulduysanız yerden ısıtma sistemine geçiş yapmanızı tavsiye ederiz.

Yerden Isıtme Sisteminin Dezavantajları Nelerdir?

Yerden ısıtma sisteminde evin komple ısınmasını sağlamak uzun bir süreye tekabül etmektedir. Sistemin başlangıcından itibaren ortalama üç saat içerisinde tüm ev yeterli ısıya ulaşacaktır. Bu sebeple özellikle hızlı ısınmasını istediğiniz mekanlarda yerden ısıtma sistemi yetersiz kalabilir. Aynı sistem kapanışta da geçerlidir. Yerden ısıtma sistemini kapatsanız bile tüm evin soğuması ortalama yine iki – üç saati bulacaktır. Yerden ısıtma sistemine ekonomik dedik ama sürekli aç kapa yapılması faturayı kabartacaktır. Özellikle yerden ısıtma sisteminin başlangıcında harcadığı enerji çok yüksektir. Bina yalıtımı iyi yapılmamışsa ortalama 29 derecede kalması gereken ısıyı sürekli arttırırsınız. 29 dereceyi geçen ısı da hem bina hem de insan sağlığı açısından tehlikelidir.

Yerden Isıtma teknolojisi ile ilgili paylaşmış olduğumuz içerikleri aşağıdaki diğer sayfalarımızdan takip edebilirsiniz.

Yerden Isıtma Teknolojisinde Hava Nasıl Alınır?: https://www.asistanonline.com/yerden-isitma-havasi-nasil-alinir.html

Yerden Isıtma Teknolojisi Nedir? Ne Değildir?: https://www.asistanonline.com/yerden-isitma.htmlİletişim

Haftanın 7 günü bizleri arayabilir, teknik destek taleplerinizi Asistan Online bünyesinde bulunan çalışanlara iletebilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numaramız;  

Su Kaçağı Tespiti

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Mutfak Gideri Açma

Klozet Tamiri ve Musluk Tamiri

Temiz Su Tesisat İşleri

Pis Su Tesisat İşleri

Sıcak Su Tesisat İşleri

Soğuk Su Tesisatı İşleri

Yağmur Suyu Tesisat İşleri

Gider Borusu Tesisatı Montajı ve Tamir İşleri

Musluk ve Batarya Montaj İşleri

Duş Başlığı Montaj İşleri

Su Kollektörü Montajı ve Tamir İşleri

Lavabo Montajı ve Tesisatı Tamir İşleri

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşleri

Lavabo Musluk ve Lavabo Batarya Montaj İşleri

Lavabo Pis Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Temiz Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Sifon Tıkanıklığı Açma İşleri

Sifon Montajı ve Sifon Tamir İşleri

Duşakabin Montajı ve Duşakabin Tamir İşleri

Musluk Değiştirme ve Musluk Tamir İşleri

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱