0532 384 77 07     0532 384 77 07
info@asistanonline.com     Talep Formu
0532 384 77 07     0532 384 77 07 7/24     info@asistanonline.com     Servis Talep Formu
Online Asistan! - 0532 384 77 07

Yerden Isıtma Havası Nasıl Alınır?

05 Ocak 2018     1022 Görüntüleme

Yerden Isıtma teknolojisi, alttan ısıtma ve zeminden ısıtma teknolojisi kullanılan yerlerde sistemin havasının nasıl alınacağına dair bilgiler bu sayfada yer almaktadır.

Yerden Isıtma Sisteminin Havası Nasıl Alınır?

Radyatörlü sistemlerde hava alma konusu daha kolaydır. Çünkü direkt radyatöre düz tornavida yardımıyla birkaç hamlede hava aldırması sağlanır. Böylelikle zahmetsiz bir şekilde havadan kurtulunur. Yerden ısıtma sistemi daha komplike bir yapıya sahiptir. İşin en ilginç tarafı da yerden ısıtma sisteminde hava oluşmasını sağlayabilmektir. Çünkü yerden ısıtma sistemlerinde hava oluşumu için suyun değişimi gereklidir. Kapalı sistemdeki suyun değişimi sadece arıza, bakım ve onarım gibi süreçlerde gerçekleştirilir. Bu gerçekleştirilen onarımlarda da su yenilendiğinde yerden ısıtma sisteminin havası alınarak sistem başlatılır. İçiniz rahat etmesi adına yine de yerden ısıtmanın havasını almak istiyorsanız, kolektörlerden havayı boşaltabilirsiniz.

Yerden Isıtma Sisteminin Havası Hangi Sıklıkta Alınmalıdır?

Kolektörlerde yine peteklerde olduğu gibi pürjör vanası mevcuttur. Düz tornovida veya pürjör anahtarıyla biraz gevşeterek havanın dışarı çıkmasını sağlayabilirsiniz. Kolektörün altına bir kap koyarak hava sonrasında akacak suyun kaba boşalmasını sağlayabilirsiniz. Pürjör anahtarını pürjör vanasına getirerek çeyrek ile yarım tur arasında bir dönüş sağladığınızda hava boşalmaya başlayacaktır. Kolektör altına yerleştirdiğimiz kap sayesinde de zeminin kirlenmesine engellemiş olacağız. Yine radyatördeki gibi su geldiği an pürjör anahtarını tam ters yönde çevirerek kolektörü kapalı hale getirmemiz gereklidir. Hava alma işleminin ardından kombiyi çalıştırmadan önce su takviyesi yapmanız gerekir. Hava alma işlemi basıncı düşüreceği için kombi altında bulunan su vanasından sisteme su takviyesi yapılır. Sistemdeki basınç miktarı özellikle bir barın altına düşerse sistem arıza verir. 1.5 – 2 seviyesinde basınçla kombi daha rahat çalışacaktır. Özellikle sistem koruma sebebiyle bir barın altında kombi arıza koduyla birlikte çalışmasını durdurur. Sistemdeki suyu 1.5 – 2 seviyesine getirdikten sonra kombiyi çalıştırabiliriz. Yerden ısıtma sisteminin havası bu şekilde alınmış olur. Yine de bunu kişisel olarak çözmek yerine profesyonel bir yardımla halletmenizi öneririz.

Yerden Isıtma teknolojileri ile ilgili diğer içeriklerimize aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantılar aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

Yerden Isıtma Teknolojilerinin Avantajları: https://www.asistanonline.com/yerden-isitma-sisteminin-avantajlari-nelerdir.html

Yerden Isıtma Teknolojisi Nedir? Ne Değildir?: https://www.asistanonline.com/yerden-isitma.htmlİletişim

Haftanın 7 günü bizleri arayabilir, teknik destek taleplerinizi Asistan Online bünyesinde bulunan çalışanlara iletebilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz telefon numaramız;  

Su Kaçağı Tespiti

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Mutfak Gideri Açma

Klozet Tamiri ve Musluk Tamiri

Temiz Su Tesisat İşleri

Pis Su Tesisat İşleri

Sıcak Su Tesisat İşleri

Soğuk Su Tesisatı İşleri

Yağmur Suyu Tesisat İşleri

Gider Borusu Tesisatı Montajı ve Tamir İşleri

Musluk ve Batarya Montaj İşleri

Duş Başlığı Montaj İşleri

Su Kollektörü Montajı ve Tamir İşleri

Lavabo Montajı ve Tesisatı Tamir İşleri

Lavabo Tıkanıklığı Açma İşleri

Lavabo Musluk ve Lavabo Batarya Montaj İşleri

Lavabo Pis Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Temiz Su Boru Montaj İşleri

Lavabo Sifon Tıkanıklığı Açma İşleri

Sifon Montajı ve Sifon Tamir İşleri

Duşakabin Montajı ve Duşakabin Tamir İşleri

Musluk Değiştirme ve Musluk Tamir İşleri

ETİKET BULUTU
BU KATEGORİDEKİ DİĞER HİZMETLERHemen Ara 📱